Polis olmak isteyen kız öğrenciler emnyeti ziyaret etti

Midyat ilçesinde gelecekte polis olmak isteyen kız lise öğrencileri, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç’u makamında ziyaret ederek, meslek hakkında bilgi aldı.

Koç, öğrencilerle yakından ilgilenerek, polislik mesleği, komiserlerin yaptığı görevler ve KADES uygulaması hakkında bilgiler verdi. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli iki kadın komiser de, öğrencilere mesleklerini anlattı. Makamdaki sohbet ve soru cevap şeklinde geçen ziyaretin ardından Müdür Koç, öğrencilerin İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün çeşitli birimlerini gezmesini sağladı.

Ziyaret nedeniyle öğrencilere teşekkür eden Orhan Koç, “Her hafta öğrencileri bizleri ziyaret geliyorlar, onlara polisliği anlatmaya çalışıyoruz. Bende mesai yoktur. Ben sabah 8 de kalkarım gece saat 2-3’ten önce yatamam. Vatandaşlara hizmet ediyorum. Ayrı bir keyif veriyor insana, siz bunu bir tatsanız. Parası çalınan bir şahsın parasını bulduğun zaman o şahıstaki mutluluğu görseniz, çok güzel. Sizleri tanıdığıma memnun oldum. Dediğim gibi her zaman gelebilirsiniz. Her türlü sıkıntıda kapımız açık. Yapabileceğimiz bir şey olursa da ben ve teşkilatım emrinizde. İnşallah ileriki zamanlar da beraber çalışabileceğimiz arkadaşlar çıkar aranızda” dedi.

Öğrenciler, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç’a teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir