Proton, Standard Notes’u Satın Aldı

Proton, gizliliğe önem veren bir not alma uygulaması olan Standard Notes’u satın aldığını duyurdu. Bu, Proton VPN, Proton Mail, Proton Drive ve diğer gizlilik odaklı hizmetlerin üreticisi Proton’un 2022 yılında SimpleLogin ile güçlerini birleştirmesinden sonraki ikinci satın alma olarak dikkat çekiyor.

Standard Notes, 300.000’den fazla aktif kullanıcıya sahip, masaüstü platformlarda, web’de ve mobil cihazlarda kullanılabilen uçtan uca şifrelenmiş bir not uygulaması. Proton, iki şirketin kullanıcılara gizliliklerini koruyan hizmetler sunma konusunda aynı hedefi paylaştığını söylüyor.

Satın alınmasına rağmen Standard Notes açık kaynaklı ve tam olarak desteklenen bir proje olarak kalacak. Şirket ayrıca daha fazlasına erişmeyi sağlayan planların fiyatlarının değişmeyeceğini ve Proton’un mevcut tüm abonelikleri karşılayacağını garanti ediyor.

Şu andan itibaren Standard Notes hala bağımsız bir hizmet olacak ancak Proton, Standard Notes’u Proton kullanıcıları için daha erişilebilir hale getirmenin “yollarını bulmayı” ve güvenli e-posta, bulut depolama, takvimler, şifreler, VPN’ler ve daha güçlü bir ekosistem oluşturmayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir