Samsung’un yeni modeli fiyatı ve özellikleriyle Redmi Note 13 serisine meydan okuyor

Samsung Galaxy M55 5G, Hindistan pazarına Galaxy M15 ile birlikte giriş yaptı. M15, yaklaşık 13.000 Rs (157$) civarında bir 5G telefon arayan kişilere hitap ederken, M55 ise yaklaşık 25.000 Rs (302,5$) ile 30.000 Rs (363$) arasında fiyatlandırılan telefonlarla rekabet etmek üzere pazara sunuldu. Bu cihazı deneme fırsatı bulmuş biri olarak, Galaxy M55’in ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

Galaxy M55 5G, 7.8mm inceliğinde ve 180 gram ağırlığında bir polikarbonat yapıya sahip. Samsung tarafından gönderilen Denim Mavi sürümü, ışığın vurduğu açıya bağlı olarak derin maviden neredeyse siyaha kadar değişen ilginç bir renk değişimi sergiliyor. Arka panelde, hafif parıltılı bir mat yüzey bulunuyor ve telefonun elde hissiyatı oldukça iyi.

Cihazın 6.7 inç Super AMOLED Plus ekranı, parlak güneş ışığında bile rahat bir görüntüleme sağlayan 1.000 nit’e kadar çıkabilen bir parlaklık sunuyor. FHD+ çözünürlüğe ve akıcı bir 120Hz yenileme hızına sahip. Gerçek stereo hoparlörlere sahip olmasa da, çift hoparlör kurulumu bulunuyor; biri üst çerçevedeki kulaklıkta, diğeri ise alt kenarda yer alıyor.

Samsung’un yeni modeli fiyatı ve özellikleriyle Redmi Note 13 serisine meydan okuyor

Performans açısından Galaxy M55 5G, Snapdragon 7 Gen 1 yonga seti ile güçlendirilmiş durumda ve bu da ona Snapdragon 7s Gen 2’ye yakın bir güç vaat ediyor. Elimdeki model 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanına sahip.

Samsung, orta segment bir teklif olmasına rağmen yazılım desteğinde kesintiye gitmiyor. M55 5G için dört büyük işletim sistemi güncellemesi ve beş yıl güvenlik güncellemesi vaat ediliyor. Cihaz Android 14 ile One UI 6.1 üzerinde çalışıyor ve bu da onu fiyat aralığındaki birçok rakibinden ayırıyor. Ayrıca, gelişmiş koruma için Samsung’un Knox güvenlik paketini içeriyor. Evet, cihazda birçok ön yüklü uygulama bulunuyor.

Galaxy M55, kutusundan şarj cihazı çıkmıyor. Ancak cihazın 5.000mAh bataryası, 45W hızlı şarj desteği ile geliyor. Henüz bu telefonda oyun oynamadım ama ilk kullanımda, sosyal medyada gezinirken, müzik akışı yaparken veya fotoğraf düzenlerken telefonun hızlı ve takılma yapmadan çalıştığını söyleyebilirim.

Kamera konusunda, Galaxy M55, günlük kullanım için sağlam bir çeşitlilik sunmayı amaçlıyor. İyi ışıklandırmada ana kamera sensörü yeterli detay ve kabul edilebilir bir dinamik aralıkla düzgün fotoğraflar çekiyor. Samsung’un tanıttığı bazı fotoğrafçılık özellikleri arasında OIS desteği, Nightography (gece modu) ve AI destekli görüntü kırpma ve nesne silme araçları bulunuyor.

M55‘in titreşim motoru, iyi bir geri bildirim sağlıyor ve kullanıcılar yoğunluğunu ayarlayabiliyor. 3.5mm ses jakı bulunmuyor ve güvenlik için ekrana gömülü bir parmak izi sensörü mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir